Назад до всіх новин

МКП «Миколаївводоканал»

Міжнародний комітет Червоного Хреста допомагає підприємству в закупівлі рідкого хлору

Опубліковано 25.02.2023

Цього тижня, фахівці МКП "Миколаївводоканал" уклали угоду з юридичною особою, щодо постачання рідкого хлору для очищення води. Підприємству зараз необхідно майже 54 тонни хімічної речовини, загальна вартість з податками становить 5 мільйонів 805 тисяч гривень.

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, майже все фінансування, постачання хлору та обрання підприємства, яке надасть ці послуги для МКП "Миколаївводоканал" здійснюють лише міжнародні фонди, зокрема і Міжнародний комітет Червоного Хреста. Іншими словами, «Миколаївводоканал» лише отримує донорську допомогу.

В мирний час доставка здійснювалася спеціальними транспортними засобами, які перевозили по 15 контейнерів з хімічною речовиною. Зараз же, відповідно до діючого Меморандуму про взаєморозуміння укладеного між комунальним підприємством та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, фахівці «Миколаївводоканалу» повинні дотримуватися вимог донорської організації. Тому, заради безпеки населення перевезення хімічних речовин здійснюється автомобілями, які оснащені лише по 4 контейнери вмістом не більше, ніж одна тонна. Контейнери повинні бути розподілені по всій довжині вантажівки (не поруч один з одним) та упаковані мішками з піском для обмеженого захисту від балістичних пошкоджень або дорожньо-транспортної пригоди. Під час постачання та транспортування хлору маршрути транспортних засобів повинні пролягати якомога менше через населені пункти.

Таким чином, в цьому році вартість закупівлі рідкого хлору вище, ніж минулорічна. Адже більше витрачається коштів на логістичні маршрути, на паливно-мастильні матеріали для транспорту та збільшується кількість поставок товару.

Однак, зазначимо, що постачальника рідкого хлору та цінову політику визначає донор, а саме Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» виступає лише в ролі кінцевого бенефіціарного власника та не є платником за продукцію.