Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Програма була запущена у червні 2017 року.
Загальна мета фінансування ЄС і Данією антикорупційних зусиль в Україні полягає в тому, щоб покращити реалізацію антикорупційної політики в Україні, що сприятиме зменшенню корупції. EUACI спрямована на посилення спроможності антикорупційних інституцій та посилення зовнішнього контролю за процесом реформ з боку Верховної Ради, громадянського суспільства та ЗМІ.
Контекст, у якому працює EUACI, радикально змінився з початку повномасштабної війни. Сьогодні програма реалізується в Україні в рамках своїх 4 компонентів:
- Компонент І. Зміцнення операційної та політичної спроможності державних установ, які займаються запобіганням та боротьбою з корупцією. У рамках компоненту EUACI співпрацює з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), Агентством з питань повернення та управління активами (АРМА), Спеціальною антикорупційною прокуратурою (САП), Державною службою фінансового моніторингу (ДФМС), Вищим антикорупційним суд України (ВАКС), Комітетом ВРУ з питань антикорупційної політики (ВАП).
- Компонент ІІ «Міста Доброчесності». Посилення спроможності міст у застосуванні кращих практик належного врядування для запобігання корупції. Він стартував у 2018 році та охопив п’ять міст:, Житомир, Маріуполь, Нікополь, Червоноград і Чернівці. У 2022 році до компоненту доєдналося місто Миколаїв.
- Компонент ІІІ «Доброчесна Відбудова». Підвищення прозорості та підзвітності в управлінні поточними та майбутніми процесами відновлення та будівництва. У рамках компоненту EUACI співпрацює з Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України та Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.
- Компонент IV. Підвищення культури питань доброчесності в Україні через залучення бізнес-сектору, громадянського суспільства та медіа.
Антикорупційна ініціатива ЄС та Миколаїв
Співпраця Антикорупційної ініціативи ЄС з Миколаєвом розпочалася наприкінці літа 2022 року. Тоді під свій патронат місто взяла Данія для спільної роботи над формуванням проєктів відновлення і залученням інвесторів із різних країн.
В рамках програми «Міста Доброчесності» Миколаївська міська рада (ММР) спільно з EUACI працюють відразу в кількох напрямках.
Зокрема, йдеться про оцінки доброчесності та впровадження оновлених закупівельних політик на комунальних підприємствах критичної інфраструктури, комплексне оновлення політики закупівель у виконавчих органах, залучених до відновлення, розробка модулю геоінформаційної системи
Пов’язані новини
Всі новини
05.03.2024
Місто доброчесності: експерти презентували результати перевірки «Миколаївводоканалу»