USAID (United States Agency for International Development) – це агентство з міжнародного розвитку, яке функціонує під патронатом Уряду Сполучених Штатів. Організація розпочала свою роботу в 1961 році.
Головна мета USAID – допомогти партнерам стати самодостатніми та спроможними для керування власним розвитком. Досягнення в цьому процесі можливі завдяки зменшенню масштабів конфліктів, запобіганні поширенню пандемічних захворювань та протидії чинникам насильства, нестабільності, транснаціональної злочинності та іншим загрозам безпеці.
Організація співпрацює з урядами, неприбутковими організаціями, академічними установами та іншими стейкхолдерами для досягнення своїх цілей.
USAID та Україна
Стратегія співпраці USAID з Україною з питань розвитку у 2019-2024 рр. затверджена з фокусом на антикорупційну діяльність, протидію впливу російської агресії, а також сприяння економічному розвитку та енергетичній незалежності країни. Окрім того, USAID і далі підтримує заходи зі зміцнення демократії та досконалих механізмів врядування, поліпшення систем охорони здоров'я та пом’якшення наслідків конфлікту у Східній Україні.
Програма USAID «Проект Енергетичної Безпеки»
Проект «Енергетична безпека» реалізовувся в Україні в період Період з 1 липня 2018 року по 30 червня 2023 року. Його основна мета – допомогти Україні підвищити рівень її енергетичної безпеки.
Головним завданням діяльності проекту є допомога у створенні й розвитку механізмів вільного ринку у енергетиці. Підтримка діяльності основних інститутів цього сектору закладає основу для реалізації одного з основних елементів Стратегії співпраці USAID з Україною у сфері розвитку.
Проект «Енергетична безпека» фокусувався на допомозі Уряду України у забезпеченні надійного, стійкого та безпечного постачання енергії для громадян за доступного рівня її вартості, інтеграції до європейських енергетичних ринків шляхом надання допомоги основним інститутам і регулятору енергетичного сектору у дотриманні вимог законодавства ЄС (зокрема положень Третього енергопакету), у підвищенні рівня енергобезпеки завдяки створенню конкурентних ринків у електроенергетиці, постачанні природного газу та тепла, а також у нарощуванні обсягів наявних енергоресурсів за рахунок підтримки приватних інвестицій в освоєння та більше використання відновлюваних джерел енергії.
Пов’язані новини
Всі новини
Пов’язані фото
Більше фото