FAQ
Про що цей сайт?
Сайт про гуманітарну допомогу, яку отримує Миколаїв. Тут Ви можете дослідити що, коли та куди надійшло, а також як воно використовується у місті. Наша основна мета – прозоре та підзвітне використання гуманітарної допомоги.
Яку інформацію я можу знайти на сайті?
У доступному форматі Ви зможете знайти на сайті: інформацію про отриману міжнародну допомогу (звіти, аналітику та новини), перелік партнерів Миколаєва та термінові потреби міста.
Звідки надходить допомога?
Допомога надходить від країн-союзників, донорів та партнерів. З початку повномасштабного вторгнення Миколаїв отримав підтримку від понад 100 організацій. Серед них і великі міжнародні компанії, і місцеві фонди. Ми ЩИРО ВДЯЧНІ ВСІМ, хто підтримав Миколаїв в його найстрашніші часи та є надійною опорою у період відновлення.
Хто контролює використання допомоги за призначенням?
Для координації допомоги, яка заходить в місто створено Штаб. Його робота базується на затвердженому Порядку контролю на кожному етапі поводження з гуманітарною та благодійною допомогою в місті. Крім того, Миколаїв став першим містом, яке розробило та запровадило методику моніторингу гуманітарної та міжнародної допомоги. Наразі вона активно застосовується в роботі.
Як часто оновлюється інформація?
Розділ Новини оновлюється регулярно за потреби. Звіти та аналітичні матеріали публікуються щоквартально.
Чи були випадки неналежного використання?
З початку активної фази надходження гуманітарної допомоги, Миколаївська міська рада контролює процес її надходження та застосування. За результатами перевірок порушень щодо поводження з гуманітарною допомогою виявлено не було. За ініціативою мера Олександра Сєнкевича Миколаїв вже почав закладати підвалини для успішного відновлення та пілотувати ті практики доброчесної відбудови, які згодом можна масштабувати в інших прифронтових містах. Ми прагнемо бути надійним партнером для міжнародних донорів та першочергово для жителів Миколаєва.
Де знайти інформацію про проєкти відбудови?
Інформацію щодо проєктів відбудови можна знайти у Модулі з фіксацією пошкоджень та об’єктів відбудови на геоінформаційній системі міста. Там можна знайти картку об'єкта, бюджет, донора та його статус. Наразі даний розділ системи знаходиться в стані розробки та наповнення.