Назад до всіх новин

Всі набувачі

Миколаїв отримує міжнародну допомогу для відновлення після російських обстрілів: звіт міського голови за 2023 рік 

Опубліковано 05.01.2024

Миколаїв активно розвиває міжнародну співпрацю. Щороку розширюється кількість наших друзів. Так, минулого року  наше місто підписало угоди про партнерство з чотирма європейськими містами. 

Про це під час пресконференції за підсумками 2023 р. розповів мер Олександр Сєнкевич.

Містами-побратимами стали Сент Гелієр з Британських островів, норвезький  Крістіансанн, данський Ольборг, а також Дуррес, що в Албанії.

Окрім цього, у 2023 р. підписано меморандум із французькою асоціацією “Нарбона-Україна”.

Завдяки зміцненню міжнародних зв’язків Миколаїв отримує допомогу, необхідну для відновлення після російських обстрілів – наші партнери вже передали нам генератори, трансформаторні підстанції, медикаменти та медобладнання, пасажирський транспорт тощо.

«У минулому році ми підписали угоду про партнерство із містом Сент Гелієр. І нам відразу надіслали генератори і медичне обладнання», - повідомив Олександр Сєнкевич.

Загалом наші друзі передали 9 генераторів різної потужності, оптико-когерентний томограф, 3 анестезіологічні станції.

«Під час зустрічі з міським головою я поінформував, що у нас є проблеми з водою та потреба у пасажирському транспорті. Тоді вони оголосили збір коштів.  І нам передали 6 автобусів, придбаних коштом місцевого бізнесу», - розповів мер Миколаєва.

Ккрім цього, громада Крістіансанна передала 2 трансформаторні підстанції та засоби гігієни.

Велику допомогу надала асоціація «Нарбона-Україна». Це 2 автомобілі 2 Renault Duster, 2 автомобілі швидкої допомоги, 1 автобус та медичне обладнання.

«Також асоціація «Нарбона-Україна» надала пекарське обладнання. Завдяки цьому ми створили пекарню на базі одного з комунальних підприємств, аби випікати соціальний хліб для миколаївців, які цього потребують», - додав Олександр Сєнкевич.

А у співпраці з громадською організацією ANTS місто отримало 6 автівок для комунальних служб, труби та комплектуючі для ремонту мереж водопостачання. Як зазначив міський голова, допомога надана за фінансової підтримки уряду Тайваню.

У поточному році Миколаїв буде продовжувати розширення міжнародного співробітництва.  

«У 2024 році заплановано підписання угод про партнерство із містами Глазго (Велика Британія), Котка (Фінляндія) та Барі (Італія)», - розповів Олександр Сєнкевич.